خانه / نکات زندگی / ۵ نکته برای انتخاب میز کودک خوب

۵ نکته برای انتخاب میز کودک خوب

هنگامی که شما در حال ایجاد یک فضای مطالعه و کار برای کودکان خود هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که فضا به گونه‌ای باشد که جذابیت لازم را برای کودک داشته و مشوقی برای عادت خوب انجام تکالیف کودک باشد. اگر کودکان بدانند که مکانی فقط برای آن‌هاست، حتی ممکن است از نشستن در آن مکان لذت برده و به انجام تکلیف خود بپردازند. در ادامه به نکاتی درباره انتخاب میز کودک خواهیم پرداخت.

میز تحریر کودک

۱٫ میز اندازه کودک خود انتخاب کنید.

ممکن است وسوسه شوید که یک میز بزرگ برای کودک خود تهیه کنید تا مثلا در آینده نیز به کارش بیاید. اما اگر کودک در پشت میز خود راحت باشد، می‌تواند بسیار ساده‌تر پشت میز نشسته و تمرکز کند. بنابراین انتخاب یک میز کودک و صندلی متناسب با اندازه او، ایده‌ی بسیار خوبی است.Baby-Desk

۲٫ از راحتی صندلی کودک مطمئن شوید.

رسیدن پای کودک به زمین، زمانی که رو صندلی نشسته، مهم است. بنابراین بهتر است صندلی کودک قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا با توجه به رشد کودک در طی چند سال قابل استفاده باشد.

۳٫ به فضای نگهداری میز کودک توجه کنید.

به خاطر داشته باشید که حجم تکالیف و پروژه‌های کودک احتمالا رشد خواهد کرد، بنابراین به فضای ذخیره سازی و نگهداری میز توجه داشته باشید. اگر خانه شما دارای چند اتاق و قفسه‌ها و کشوهای زیاد است، یک میز با یک یا دو کشو یا قفسه برای نگهداری نوشت افزار، ممکن است زیاد هم باشد. اگر از میز کودک علاوه بر انجام تکالیف به عنوان فضای نگهداری هم استفاده می‌کنید، به دنبال طرحی با فضای نگهداری بیشتر باشید.

۴٫ فضای باز نگهداری و نمایش

بسیاری از میزها دارای فضاهای بیشتر نظیر کمد یا قفسه‌های باز برای ذخیره سازی اضافی و نمایش هستند. به وسیله‌ی این فضا می‌توان یادداشت‌های مهم را روی لبه قفسه یا یک تخته چوب پنبه‌ای نصب شده روی درب کمد نصب کرد تا در معرض دید قرار داشته باشد.

۵٫ دسترسی راحت به وسایل

کشو یا فضای نگهداری خودکار و مداد از ویژگی‌های اساسی یک میز تحریر است، اما ابزارهای متعددی وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و معقول است که از وسایل مجزایی برای نگهداری آن‌ها استفاده کنیم. مثلا یک فنجان یا چیزی شبیه به آن برای خودکار، مداد، ماژیک یا یک شیشه خالی مربا برای گذاشتن کاغذهای رنگی یادداشت و غیره. البته مسلما هر چه فضای نگهداری وسایل برای ابزارهای مورد استفاده بیشتر باشد، استفاده از میز کودک راحت‌تر و لذت بخش‌تر خواهد بود.

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  ۵ نکته برای انتخاب میز کودک خوب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme